Velkommen til FIX4U.DK – Nu med priser i skema – For mobilvenlig version, vend din telefon horisontalt (Landscape view), og skriv evt. de første par bogstaver af det du ønsker repareret i søgefeltet til højre, så vises kun det du søger. Du kan også klikke på de fremhævede, og se billeder eller få mere information. Indtil videre, finder du iPad priser HER!

Rep priser iPhones4 / 4s55C5SSE66 +6S6S +77 +
Skærm kopi TianMaN/A389,-N/A449,-449,-589,-789,-1099,-N/AN/AN/A
Skærm ORG Refurb399,-589,-649,-699,-699,-989,-1389,-1599,-1899,-2299,-2449,-
Skærm ORG FoxconN/A749,-N/A899,-899,-1389,-

1689

1899,-

2299,-

2449,-

2549,-
Batteri (Orig / OEM)199,-299,-299,- 299,-299,-299,-349,-349,-399,-599,-599,-
Ladestik199,-299,-299,-299,-349,-349,-349,-349,-349,-699,-699,-
Hovedtelefonstik299,-299299,-299,-349,-299,-299,-299,-299,-699,-699,-
Højttaler v/øre199,-199,-249,-249,-299,-249,- 249,-299,-´299,-´499,-
Højttaler i bund199,-199,-249,-249,-349,-299,-299,-249,-249,-599.-
Kamara / For (Selfie)249,-299,-299,-299,-449,-299,-299,-349,-349,-599,-699,-
Kamera / Bag 99,-299,-
299,-199,-349,-349,-349,-429,-449,-699,-699,-
Home / hjem knap
249,-299,-299,-299,-299,-299,-299,-299,-299,-RING!RING!
Lydstyrke knapper299,-399,-399,-399,-399,-299,-299,-299,-299,-699,-699,-
Tænd/Sluk knap199,-399,-399,-399,-399,-399,-399,-499,-
Mute knap (Lydløs)299,-399,-399,-399,-399,-299,-299,-499,-
Mikrofon (Samtale)199,-299,-299,-299,-399,-699,-
WiFi Antenne99,-299,-299,-299,-299,-299,-349,-349,-349,-??
GSM Antenne
Vibrator / Taptic En.99,-199,-199,-299,-349,-349,-349,-349,-
Softwareprob249,-249,-249,-249,-249,-249,-249,-249,-249,-249,-199,-
Back up (Pr. Telefon)199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-
Vandskade - LÆS HER349,-349,-349,-349,-349,-349,-349,-349,-349,-349,-349,-
Fejlsøgning, m/rep0,-0,-0,-0,-0,-0,-0,-0,-0,-0,-0,-
Fejlsøgning rep afvist199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-
Nyt hus m/indmad
SE FARVER HER
349,-599,-549,-699,-899,-1199,-1299,-1299,-1399,-1699,-
Opladerkabel ORG99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-
Oplader Netdel ORG99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-
Panserglas (Monteret)49,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-99,-
Fjerne låsekode199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-199,-
RAM Upgrade???????????

 Kom endelig med feedback om din oplevelse på Fix4u.dk – Facebook (Her er af og til også sjove tilbud, og andre nyheder).

Softwareproblemer, iPhone & iPad:

Jeg modtager mange opkald med folk der vil ha hjælp til div opsætning, oplåsning, backup osv.. og anbefaler varmt at du selv tager den tid der skal til, for at lære om back-up, og brug af iTunes, og div andre hjælpeprogrammer. HAR du allerede opgivet, eller simpelthen bare ikke gider at rode mere med det, gør jeg det til nedenstående priser:

“Gratis, Telefonsupport” – skal afvikles på MAX 1-2 Minutter. Tager det længere tid, så kom og lad mig fikse det til nedenstående priser! Jeg oplever alt for ofte, at potentielle kunder ringer forgæves, mens jeg giver gratis telefonsupport, og det duer bare ikke! Derfor, venligst respekter, at hvis du skal spørge om noget uden beregning, skal det max tage 1-2 minutter, og du skal helst enten have klæbehjerne, eller papir og blyant klar, for du får instrukser, der er SÅ kedelige, at de kan være svære at huske.

“Gået i baglås under opdatering, eller lignende” – 249,-

“Gendanne” (uden backup af dine data) – 249,-

“Gendanne” (med backup fra iCloud) – 299,-  (Jeg skal have oplyst dit Apple ID, og password)

“Gendanne” (med backup fra anden telefon) – 449,-

“Redde data ud af screwed up telefon/iPad” – Pr. time ~ 500,- plus moms.

 

MobilePay-skarpe-kanter

Kontakt & Åbningstider: Telefon: 40305000 (OBS: SMS ej muligt, så ring venligst, eller send en e-mail) e-mail: info@fix4u.dk

ÅBNINGSTIDER

MANDAG –  08:00 – 18:00  –  (Spidsbelastning 15:00-18:00)

TIRSDAG –   08:00 – 18:00  –  (Spidsbelastning 15:00-18:00)

ONSDAG –   08:00 – 18:00  –  (Spidsbelastning 15:00-18:00)

TORSDAG – 08:00 – 18:00 SAMT 20:00 – 24:00  –  (Spidsbelastning 15:00-18:00)

FREDAG –    08:00 – 18:00  –  (Spidsbelastning 15:00-18:00)

LØRDAG –   10:00 – 14:00  –  (Spidsbelastning 10:00-11:00)

SØNDAG = LUKKET (Gælder både værksted, og telefon) – Priser for reparationer der ønskes udført uden for normal åbningstid, eller ønskes udført ekspres (spring køen over), finder du HER!

Adresse: Fix4U.DK – By-Lyngen 40  – 3230 Græsted

Mobilpay: 40305000  Bank: 6610 – 0010134250   PayPal: kasper@fix4u.dk  CVR NR: 34501424

RING VENLIGST ALTID, OG LAV EN AFTALE FØR DU KOMMER !

(Scan QR-koden herunder, og få kontaktoplysningerne på din telefon)

NYHEDER:

24.08-2016 - Har fået så travlt, at jeg dårligt kan nå at opdatere siden her
2015-12-30 Ny underside KUN med tilbehør under opsejling... 
2015-12-18 Så er der en frisk omgang superlækre lædercovers fra Dbramante1928
(Lagerfører iPhone / iPad covers) - Se udvalget HER og ring 40305000 for bestilling
2015-08-01 ~ Aftale med Mobilpay Erhverv, er på plads, og iZettle (kortbetaling) er ude!
2015-05-01 ~ Fix4u sælger reservedele til alle iPhones i iPads  - (Webshop "Fix4urself" på vej). 
2015-04-25 ~ Drop-Shop i Fr.Sund ~ Kontakt Joachim 26835494 

Info om skærmtyper – Der er som udgangspunkt 3 forskellige kvaliteter skærme til iPhones.

1. Helt 100% Original skærm fra Foxconn, som er Apples samarbejdspartner i Shenzhen, Kina. Både glas, ramme og LCD er lavet af de rigtige leverandører, og samlet hos Foxconn.

2. Refurbskærme, som betyder at LCD’en er original, men genbrugt fra en smadret telefon. Dette lyder måske mindre fedt, men det har vist sig, at med den rette leverandør og en aftale om originalt glas / ramme, eller 100% tilsvarende kvalitet, er det et fantastisk alternativ til “1”. Du sparer F.eks. pt kr. .400,- på iPhone 6, uden at gå på kompromis med kvaliteten på nogen aspekt.

3. Kinesisk kopi… iPhone 5 svingende kvalitet, iPhone 6, 6s 7 = elendighed! Det er ren roulette, og jeg sælger KUN disse på bestilling, og faktureret som “defekt skærm”, og jeg fraskriver mig derved enhver form for garanti, ud over at de fungerer når du forlader biksen.